Signal Transformer F1B1-303015-4R7M
Part No.:
F1B1-303015-4R7M
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.2A 225 MOHM
Shipping
F1B1-303015-4R7M Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
1.5A
DC Resistance (DCR):
225Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)