Signal Transformer F1B1-303015-3R9M
Part No.:
F1B1-303015-3R9M
Description:
FIXED IND 3.9UH 1.3A 169 MOHM
Shipping
F1B1-303015-3R9M Information
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.3 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
DC Resistance (DCR):
169mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)