Signal Transformer F1B1-303015-1R5M
Part No.:
F1B1-303015-1R5M
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.8A 100 MOHM
Shipping
F1B1-303015-1R5M Information
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.8 A
Current - Saturation (Isat):
2.4A
DC Resistance (DCR):
100Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)