Signal Transformer F1B1-303012-1R5M
Part No.:
F1B1-303012-1R5M
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.47A 93 MOHM
Shipping
F1B1-303012-1R5M Information
Series:
F1B1-303012
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.47 A
Current - Saturation (Isat):
2A
DC Resistance (DCR):
93Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.117" L x 0.117" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)