Signal Transformer F1A2-464615-680M
Part No.:
F1A2-464615-680M
Description:
FIXED IND 68.0UH 420MA 1345 MOHM
Shipping
F1A2-464615-680M Information
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
420 mA
Current - Saturation (Isat):
400mA
DC Resistance (DCR):
1.345Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)