Signal Transformer F1A2-464615-4R7N
Part No.:
F1A2-464615-4R7N
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.30A 150 MOHM
Shipping
F1A2-464615-4R7N Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.3 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)