Signal Transformer F1A2-464615-3R3N
Part No.:
F1A2-464615-3R3N
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.50A 120 MOHM
Shipping
F1A2-464615-3R3N Information
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.5 A
Current - Saturation (Isat):
2A
DC Resistance (DCR):
120mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)