Signal Transformer F1A2-464615-101M
Part No.:
F1A2-464615-101M
Description:
FIXED IND 100.0UH 350MA 2065 MOH
Shipping
F1A2-464615-101M Information
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
350 mA
Current - Saturation (Isat):
320mA
DC Resistance (DCR):
2.065Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)