Signal Transformer F1A2-464612-2R2N
Part No.:
F1A2-464612-2R2N
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.65A 90 MOHM
Shipping
F1A2-464612-2R2N Information
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.65 A
Current - Saturation (Isat):
1.5A
DC Resistance (DCR):
90mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)