Signal Transformer F1A2-464612-220M
Part No.:
F1A2-464612-220M
Description:
FIXED IND 22.0UH 750MA 445 MOHM
Shipping
F1A2-464612-220M Information
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
750 mA
Current - Saturation (Isat):
450mA
DC Resistance (DCR):
445mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)