Signal Transformer F1A2-383818-470M
Part No.:
F1A2-383818-470M
Description:
FIXED IND 47.0UH 350MA 1160 MOHM
Shipping
F1A2-383818-470M Information
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
350 mA
Current - Saturation (Isat):
480mA
DC Resistance (DCR):
1.16Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)