Signal Transformer F1A2-383818-220M
Part No.:
F1A2-383818-220M
Description:
FIXED IND 22.0UH 520MA 515 MOHM
Shipping
F1A2-383818-220M Information
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
520 mA
Current - Saturation (Isat):
750mA
DC Resistance (DCR):
515mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)