Signal Transformer F1A2-383815-6R8N
Part No.:
F1A2-383815-6R8N
Description:
FIXED IND 6.8UH 900MA 180 MOHM
Shipping
F1A2-383815-6R8N Information
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
900 mA
Current - Saturation (Isat):
1.1A
DC Resistance (DCR):
180mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)