Signal Transformer F1A2-383815-4R7N
Part No.:
F1A2-383815-4R7N
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.00A 140 MOHM
Shipping
F1A2-383815-4R7N Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
1.3A
DC Resistance (DCR):
140mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)