Signal Transformer F1A2-383815-390M
Part No.:
F1A2-383815-390M
Description:
FIXED IND 39.0UH 370MA 940 MOHM
Shipping
F1A2-383815-390M Information
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
370 mA
Current - Saturation (Isat):
380mA
DC Resistance (DCR):
940mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)