Signal Transformer F1A2-383815-2R2N
Part No.:
F1A2-383815-2R2N
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.25A 95 MOHM
Shipping
F1A2-383815-2R2N Information
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.25 A
Current - Saturation (Isat):
1.9A
DC Resistance (DCR):
95mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)