Signal Transformer F1A2-383812-100M
Part No.:
F1A2-383812-100M
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 10.0UH 750MA 280 MOHM
Shipping
F1A2-383812-100M Information
Series:
F1A2-3838
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
750 mA
Current - Saturation (Isat):
650mA
DC Resistance (DCR):
280mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)