Signal Transformer F1A2-303015-470M
Part No.:
F1A2-303015-470M
Description:
FIXED IND 47.0UH 380MA 1475 MOHM
Shipping
F1A2-303015-470M Information
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
380 mA
Current - Saturation (Isat):
320mA
DC Resistance (DCR):
1.475Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)