Signal Transformer F1A2-303015-3R3N
Part No.:
F1A2-303015-3R3N
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.30A 130 MOHM
Shipping
F1A2-303015-3R3N Information
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.3 A
Current - Saturation (Isat):
1.2A
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)