Signal Transformer F1A2-303015-390M
Part No.:
F1A2-303015-390M
Description:
FIXED IND 39.0UH 400MA 1265 MOHM
Shipping
F1A2-303015-390M Information
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
400 mA
Current - Saturation (Isat):
350mA
DC Resistance (DCR):
1.265Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)