Signal Transformer F1A2-303012-2R7N
Part No.:
F1A2-303012-2R7N
Description:
FIXED IND 2.7UH 1.30A 130 MOHM
Shipping
F1A2-303012-2R7N Information
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.3 A
Current - Saturation (Isat):
1.3A
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.117" L x 0.117" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)