Signal Transformer F1A2-303012-2R2N
Part No.:
F1A2-303012-2R2N
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.40A 105 MOHM
Shipping
F1A2-303012-2R2N Information
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
1.4A
DC Resistance (DCR):
105mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.117" L x 0.117" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)