Signal Transformer F1A2-303012-150M
Part No.:
F1A2-303012-150M
Description:
FIXED IND 15.0UH 660MA 475 MOHM
Shipping
F1A2-303012-150M Information
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
660 mA
Current - Saturation (Isat):
450mA
DC Resistance (DCR):
475mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.117" L x 0.117" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)