Signal Transformer F1A2-303012-100M
Part No.:
F1A2-303012-100M
Description:
FIXED IND 10.0UH 800MA 325 MOHM
Shipping
F1A2-303012-100M Information
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
800 mA
Current - Saturation (Isat):
540mA
DC Resistance (DCR):
325mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.117" L x 0.117" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)