Signal Transformer F1A2-303010-2R2N
Part No.:
F1A2-303010-2R2N
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.10A 130 MOHM
Shipping
F1A2-303010-2R2N Information
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.1 A
Current - Saturation (Isat):
1.1A
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)