Signal Transformer F1A2-303010-1R0N
Part No.:
F1A2-303010-1R0N
Description:
FIXED IND 1.0UH 1.50A 65 MOHM
Shipping
F1A2-303010-1R0N Information
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.5 A
Current - Saturation (Isat):
1.4A
DC Resistance (DCR):
65mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)