Signal Transformer F1A1-383818-100M
Part No.:
F1A1-383818-100M
Description:
FIXED IND 10.0UH 850MA 250 MOHM
Shipping
F1A1-383818-100M Information
Series:
F1A1-383818
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
850 mA
Current - Saturation (Isat):
700mA
DC Resistance (DCR):
250Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)