Signal Transformer F1A1-383815-8R2N
Part No.:
F1A1-383815-8R2N
Description:
FIXED IND 8.2UH 950MA 237 MOHM
Shipping
F1A1-383815-8R2N Information
Series:
F1A1-383815
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
950 mA
Current - Saturation (Isat):
700mA
DC Resistance (DCR):
237Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)