Signal Transformer F1A1-383815-470M
Part No.:
F1A1-383815-470M
Description:
FIXED IND 47.0UH 430MA 1262 MOHM
Shipping
F1A1-383815-470M Information
Series:
F1A1-383815
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
430 mA
Current - Saturation (Isat):
220mA
DC Resistance (DCR):
1.262kOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)