Signal Transformer F1A1-383815-3R9N
Part No.:
F1A1-383815-3R9N
Manufacturer:
Signal Transformer
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 3.9UH 1.3A 143 MOHM
Shipping
F1A1-383815-3R9N Information
Manufacturer:
Signal Transformer
Series:
F1A1-383815
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.3 A
Current - Saturation (Isat):
900mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
143Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)