Signal Transformer F1A1-383815-390M
Part No.:
F1A1-383815-390M
Description:
FIXED IND 39UH 450MA 1200 MOHM
Shipping
F1A1-383815-390M Information
Series:
F1A1-383815
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
450 mA
Current - Saturation (Isat):
280mA
DC Resistance (DCR):
1.037kOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)