Signal Transformer F1A1-383815-1R5N
Part No.:
F1A1-383815-1R5N
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.7A 94 MOHM
Shipping
F1A1-383815-1R5N Information
Series:
F1A1-383815
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.7 A
Current - Saturation (Isat):
1.5A
DC Resistance (DCR):
94Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)