Signal Transformer F1A1-303018-330M
Part No.:
F1A1-303018-330M
Description:
FIXED IND 33.0UH 330MA 1222 MOHM
Shipping
F1A1-303018-330M Information
Series:
F1A1-303018
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
330 mA
Current - Saturation (Isat):
230mA
DC Resistance (DCR):
1.222kOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)