Signal Transformer F1A1-303015-3R3N
Part No.:
F1A1-303015-3R3N
Description:
FIXED IND 3.3UH 900MA 234 MOHM
Shipping
F1A1-303015-3R3N Information
Series:
F1A1-303015
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
900 mA
Current - Saturation (Isat):
700mA
DC Resistance (DCR):
234Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)