Signal Transformer F1A1-303015-220M
Part No.:
F1A1-303015-220M
Description:
FIXED IND 22.0UH 300MA 1250 MOHM
Shipping
F1A1-303015-220M Information
Series:
F1A1-303015
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
300 mA
Current - Saturation (Isat):
250mA
DC Resistance (DCR):
1.25kOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)