Panasonic Electronic Components ETQ-P5M820YGC
Part No.:
ETQ-P5M820YGC
Description:
INDUCTOR FIXED 82UH SMD
Shipping
ETQ-P5M820YGC Information
Series:
PCC-M1050M
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.8 A
Current - Saturation (Isat):
4.3A
DC Resistance (DCR):
213.4mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)