Panasonic Electronic Components ETQ-P4MR47KLC
Part No.:
ETQ-P4MR47KLC
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
INDUCTOR FIXED 0.47UH SMD
Shipping
ETQ-P4MR47KLC Information
Manufacturer:
Series:
PCC-M1040ML
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
31.1 A
Current - Saturation (Isat):
47.3A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
1.68mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.429" L x 0.394" W (10.90mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)