Samtec Inc. ESQT-150-03-F-D-375
Part No.:
ESQT-150-03-F-D-375
Shipping
ESQT-150-03-F-D-375 Information
Packaging:
Bulk
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing - Mating:
0.079" (2.00mm)
Insulation Height:
0.375" (9.53mm)
Contact Length - Post:
0.083" (2.11mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps):
4.5A per Contact