Samtec Inc. ESQT-150-03-F-D-315
Part No.:
ESQT-150-03-F-D-315
Shipping
ESQT-150-03-F-D-315 Information
Packaging:
Tube
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing - Mating:
0.079" (2.00mm)
Insulation Height:
0.315" (8.00mm)
Contact Length - Post:
0.143" (3.63mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps):
4.5A per Contact