Panasonic Electronic Components ERJ-3GEYJ683V
Part No.:
ERJ-3GEYJ683V
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
RES SMD 68K OHM 5% 1/10W 0603
Shipping
ERJ-3GEYJ683V Information
Series:
ERJ-3G
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
68 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)