Delevan ER1025-95JM
Part No.:
ER1025-95JM
Description:
FIXED IND 110NH 1.27A 90 MOHM TH
Shipping
ER1025-95JM Information
Inductance:
110 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.27 A
DC Resistance (DCR):
90mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
640MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)