Delevan ER1025-20JP
Part No.:
ER1025-20JP
Description:
FIXED IND 1UH 385MA 1 OHM TH
Shipping
ER1025-20JP Information
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
385 mA
DC Resistance (DCR):
1Ohm Max
Q @ Freq:
25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
230MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)