Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | ENFIS UNO TAG ARRAY WHITE |
| Manufacturer | Enfis |
| Series | - |
| Packaging | - |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Type | LED Module |
| Color | White, Warm |
| CCT (K) | - |
| Wavelength | - |
| Configuration | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature | - |
| Current - Test | 2.35A |
| Temperature - Test | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 16V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - |
| Current - Max | 2.35A |
| CRI (Color Rendering Index) | - |
| Viewing Angle | - |
| Features | - |
| Size / Dimension | 35.50mm L x 41.00mm W |
| Height | 4.30mm |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Lens Type | - |
The following parts include "ENFIS UNO TAG ARRAY WHITE" in Silicon Labs ENFIS UNO TAG ARRAY WHITE.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.