Johanson Dielectrics Inc. EMDD101W103M1GV001E
Part No.:
EMDD101W103M1GV001E
Manufacturer:
Johanson Dielectrics Inc.
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 10000PF 100V X7R 1206
Shipping
EMDD101W103M1GV001E Information
Manufacturer:
Johanson Dielectrics Inc.
Series:
X2Y®
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (X2Y)
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.124" L x 0.063" W (3.15mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.050" (1.27mm)