EM7604V20SCP4B+.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | EM7604V20SCP4B+ |
| Manufacturer | EM Microelectronic |
| Series | EM7604-C7 |
| Package/Case | 4-SMD, No Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Base Resonator | Crystal |
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Function | Enable/Disable |
| Output | CMOS |
| Voltage - Supply | 1.2V ~ 5.5V |
| Frequency Stability | - |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 1mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
The following parts include "EM7604V20SCP4B+" in Silicon Labs EM7604V20SCP4B+.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.