Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | EM6819F2-B006-SO08B+ |
| Manufacturer | EM Microelectronic |
| Series | - |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Applications | Converter, Power Supplies |
| Voltage - Input | 0.9V ~ 3.6V |
| Number of Outputs | 8 |
| Voltage - Output | Multiple |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
The following parts include "EM6819F2-B006-SO08B+" in Silicon Labs EM6819F2-B006-SO08B+.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.