EL5525IRE.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | EL5525IRE |
| Manufacturer | Elantec |
| Series | - |
| Package/Case | 38-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Packaging | Tube |
| Product Status | Obsolete |
| Applications | Converter, TFT LCD |
| Voltage - Input | 4.5V ~ 16.5V |
| Number of Outputs | 18 |
| Voltage - Output | 0.5V ~ 14.95V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 38-HTSSOP |
The following parts include "EL5525IRE" in Silicon Labs EL5525IRE.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.