Chemi-Con EKMM451VRD102MA90M
Part No.:
EKMM451VRD102MA90M
Description:
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SNAP TH
Shipping
EKMM451VRD102MA90M Information
Series:
KMM
Packaging:
Bulk
Capacitance:
1000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-25°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.886" (22.50mm)
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):
3.622" (92.00mm)