EPSON EG-2101CA 125.0000M-PCZB
Part No.:
EG-2101CA 125.0000M-PCZB
Manufacturer:
EPSON
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC SO 125.0000MHZ LVPECL
Shipping
EG-2101CA 125.0000M-PCZB Information
Manufacturer:
EPSON
Series:
EG-2101CA
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
SO (SAW)
Frequency:
125 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
60mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)