Eaton - Electronics Division EFDKA80J456F024DH
Part No.:
EFDKA80J456F024DH
Description:
CAP EFDKA 800VDC 45UF J 4LEADS
Shipping
EFDKA80J456F024DH Information
Capacitance:
45 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
800V
ESR (Equivalent Series Resistance):
7 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Height - Seated (Max):
1.811" (46.00mm)
Lead Spacing:
2.067" (52.50mm)